ANA SAYFA | Şirket Tanıtımı |Gastroskopi Kolonoskopi | ENDOSKOPİ GEREKTİREN DURUMLAR | Ulaşım ve İletişim | CERRAHİ SAYFASI

Gastroskopi Kolonoskopi


cagastroduodenal12.jpg

GASTROSKOPİ : mide ve oniki parmak barsağının ülser, gastrit, kanser v.b. hastalıklarının kesin teşhisi için uygulanan bir tetkik yöntemidir.

poliposisjfamiliar2_0682.jpg

SİGMOİDOSKOPİ : Sigmoidoskopi ( rektosigmoidoskopi ) kalın barsağın son 50-60 cmlik kısımının endoskop ile incelenmesi yöntemidir. Endoskopi işlemleri arasında en kolay olanıdır. Makattan(anüs) kanama şikayeti olan herkezin kesinlikle yaptırması gereken bir tetkiktir. Kanamanın nedeni yukarıdaki resimdeki gibi bir polip yada daha ileri bir tümör olabilir.

REKTOSKOPİ : Rektoskopi kalın barsağın son kısmı olan rektumun endoskop ile incelenmesidir. Makattan 20-30 cm ilerlenerek bu bölümler incelenir.

ULTRASONOGRAFİ (ULTRASON): Sindirim sisteminin ekleri olan karaciğer,safra kesesi, safra kanalları ve pankreas gibi organların , ayrıca böbrek, mesane, dalak ,prostat, uterus(rahim) ve yumurtalıkların hastalıklarının teşhisinde kullanılan son derece kolay bir tetkik yöntemidir.

cv100.jpg

KOLONOSKOPİ : Tüm kalın barsağın incelenmesi işlemidir. Anestezi altında yapılmaktadır.

ÖZOFAGOSKOPİ : Yemek borusunun endoskopik muayenesidir. Gastroskopinin daha kısa ve basit şekli olarak düşünülebilir.

opd2.jpg

Endoskopik biopsi endoskopi aletlerinin içindeki kanallardan barsak ve mideye gönderilen özel kateterler aracılığı ile küçük parça alma işlemi, polipektomi ise poliplerin( küçük tümörcükler) tamamen çıkartılması işlemidir. Her iki işlem de tamamen ağrısızdır.

info@gastroendoskopi.com

Bize ulaşmak için yukarıdaki e-mail adresini kullanın